FSP200-P35-A24
- Mfr.Part #
- FSP200-P35-A24
- Manufacturer
- FSP Technology
- Description
- AC/DC CONVERTER 24V 150W
- Stock
- 331
- Manufacturer :
- FSP Technology
- Product Category :
- AC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- CB, CE, cURus, CSA, FCC, UL, VCCI
- Current - Output 1 :
- 6.25 A
- Current - Output 2 :
- Current - Output 3 :
- Current - Output 4 :
- Current - Output 5 :
- Current - Output 6 :
- Efficiency :
- 91%
- Features :
- PFC, Universal Input
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 70°C (With Derating)
- Power (Watts) :
- 150W (200W Forced Air)
- Product Status :
- Active
- Standard Number :
- 60950-1; 62368-1
- Type :
- Open Frame
- Voltage - Input :
- 90 ~ 264 VAC
- Voltage - Isolation :
- Voltage - Output 1 :
- 24V